Jdi na obsah Jdi na menu
 


Twilight sága

twilight 

            sága

 

 

KNIHA-STMÍVÁNÍ
KNIHA-NOVÝ MĚSÍC
KNIHA-ZATMĚNÍ
KNIHA-ROZBŘESK
K.-PŮLNOČNÍ SLUNCE

twil.jpg

twsa.jpgCullenovi

TWILIGHT MOTTO::Když můžete žít věčně, pro co žijete?

NEW MOON MOTTO
::Když nemůžete být s tím, koho milujete, zůstanete s tím, kdo miluje vás?

ECLIPSE MOTTO:
:Všechno začíná...volbou.

 

 

Twilight Saga: Rozbřesk - Oficiální oznámení dvou filmových částí
11. června 2010 v 15:56 | Nagini | The Twilight Saga
Letos v únoru jsme Vás jako jedni z prvních informovali o tom, že bylo oficiálně potvrzeno rozdělení poslední knihy z Twilight Sagy do dvou filmů, po vzoru Harryho Pottera a Relikvií Smrti. Následně se začalo vše opět popírat a nikdo tak ve skutečnosti netušil, jak to nakonec doopravdy je. Teď už to ale víme! Dnes byla vydána oficiální tisková zpráva ze studia Summit Entertainment, která prohlašuje, že kniha Rozbřesk bude rozdělena do dvou filmů! A Vy si ji právě teď můžete přečíst v českém překladu.

Studio Summit Entertainment dnes oficiálně potvrdilo, že kniha Twilight Saga: Rozbřesk bude rozdělena do dvou samostatných filmů, přičemž první část vstoupí do kin 18.11.2011. Akademií oceněný Bill Condon se ujme režie obou dvou částí za účasti Kristen Stewart, Roberta Pattinsona a Taylora Lautnera s Billym Burkem jako Charliem Swanem, stejně jako s vracejícími se členy Cullenovy rodiny zahrnující Petera Facinelliho jako Carlislea, Elizabeth Reaser jako Esme, Jacksona Rathbonea jako Jaspera, Nikki Reed jako Rosalie, Ashley Green jako Alice a Kellana Lutze jako Emmetta.

Projekt, jenž je založen na čtvrté knize Twilight Sagy od autorky Stephenie Meyer, je v současné době psán scénáristy Melissou Rosenberg a Wyckem Godfdreyem a produkován Karen Rosenfelt a Stephenie Meyer. Twilight Saga: Rozbřesk se začne natáčet na podzim.

Twilight Saga: Rozbřesk odhaluje tajemství a záhady tohoto okouzlujícího romantického eposu, který si zamilovaly miliony lidí.
 

 

normal_-11--53.jpg
 

jacob.jpg

 

 

 

 

 

 

Jacob

 

 

 

nmpostercollage.jpg

  • Sága Twilight je nejvíc a ty se jí prostě nemůžeš nabažit! Jdi do knížek...

Americká spisovatelka Stephenie Meyerová se narodila 23.12 1973 ve Phoenixu v Arizoně. Ve svém rodném městě se svými pěti sourozenci stále žije a často o něm píše ve svých knihách. Vystudovala univerzitu, je vdaná a má tři syny. K první knize Stmívání prý získala insparici ze snu, při práci si pouští hudbu skupiny Muse.


Stmívání (Twiling)
První román z celé ságy vyšel v roce 2005 a ještě téhož roku byla Stephenie označena za nejslibnější autorku roku. Příběh vypráví o Isabelle Swan, která se přestěhuje z Phoneixu do klidného a deštivého Forks. Tam se seznámí s podivínem Edwardem Cullenem, o němž se později dozví děsivou skutečnost - je totiž upír. I přes nebezpečí, které jí hrozí, se však do Edwarda zamiluje a nehodlá se ho vzdát.


Nový Měsíc (New Moon)

Je dalším pokračování Iabellina příběhu. Tentokrát Stephenie Bellu a Edwarda vystaví zkoušce tím, že je od sebe odloučí. Bella i Edward to těžce nesou a když se Edward od své sestry Alice dozví že Bella se pravděpodobně zabila skokem z útesu, rozhodne se odjet do Itálie a požádat Volturiovi (nejmocnější upírskou rodinu) o smrt. Nakonec se ukáže, že Bella je naživu, podaří se jí ale Edwarda zachránit.


Zatmění (Eclipse)

Původně to měl být polsední díl trilogie, byl ale tak úspěšný, že Stephanie napsla ještě další pokračování, snad nejnapínavější ze všech. Bella se v něm musí rozhodovat mezi láskou k upírovi Edwardovi nebo k vlkodlakovi Jacobovi. Mezitím jí o život usiluje upírka Victorie z prvního dílu s celou armádou novorozených upírů. Bellu zachraňuje Edward s rodinou i Jacob se s vou vlkodlačí smečkou. Bella nemá jednoduché rozhodování


Rozbřesk (Breaking down)
V srpnu roku 2008 byl dokončen čtvrtý díl a 25.3.2009 vyšel i v ČR. Je rozdělen na tři části. První část: Isabella se vdala za Edwarda a po svatební cestě zjišřuje, že je nejspíš těhotná - s upírem! Druhá část: Tu vypráví vlkodlak Jacob Black, který musí přihlížet, jak těhotnou Bellu její dítě zabíjí. Třetí část: Bella, která přežila porod, teď musí chránit svou dceru před hrozícím nebezpečím.


Půlnoční slunce (Midnight sun)

Stephenie napsala ještě poslední díl Twilight ságy. Ten se však před dokončením objevil na internetu, spisovatelku natolik mrzelo, že její dílo bylo zneužito, že jeho vydání odložila na neurčito. Doufejme tedy, že se ho jednou dočkáme!

 

  • cool odkazy , kde najdete twilight:http://twilight-love.pise.cz/
  •                 http://www.twilight-sagaforever.estranky.cz/clanky/kniha-rozbresk-_breaking-dawn_
  • http://www.csfd.cz/film/267434-twilight-saga-rozbresk/
  • http://reducto.blog.cz/1006/twilight-saga-rozbresk-oficialni-oznameni-dvou-filmovych-casti 

 

Příspěvky

Twilight sága

30. 8. 2010

:) 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Twilight sága | Komentářů: 1
 

 
Archiv

Kalendář
<< únor / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 202930
Měsíc: 1238
Den: 37